Vajra esencialë kundër plakjes së fytyrës

Çmimi i rregullt
$298.00 USD
Çmimi i rregullt
$298.00 USD
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve
$298.00 USD

përshkrim i produktit

Detajet dhe Përshkrimi i produktit

 

Trajtoni lëkurën tuaj me mirësinë e vajrave esencialë

1. Ndihmon në zvogëlimin e pamjes së plagëve

Vajrat esencialë janë të nxitur nga përbërësit natyralë dhe barishtet, të cilat janë një mënyrë gri për të trajtuar problemet e kujdesit të lëkurës. Ato ndihmojnë në reduktimin e plagëve, strijave dhe janë gjithashtu të dobishme në reduktimin e shenjave të plakjes si rrudhat dhe linjat e holla. Ai shtrëngon lëkurën duke reduktuar rrudhat dhe riparon lëkurën, duke ndihmuar gjithashtu në luftimin e dëmtimit të diellit.

 2. Redukton kruajtjen

Kruajtja dhe acarimi mund të çojnë edhe në skuqje në lëkurë. Vaji i pemës së çajit është më i njohur për trajtimin e ndjesisë së kruajtjes dhe skuqjes. Ndihmon gjithashtu në parandalimin e akneve pasi kontrollon prodhimin e sebumit dhe i jep ushqim natyral lëkurës. Është një zgjedhje e shkëlqyer për trajtimin e sëmundjeve të lëkurës si ekzema.

3. Qetëson Lëkurën

Vajrat esencialë kanë tendencë të japin një ndjesi qetësuese dhe relaksuese në lëkurë, duke ndihmuar lëkurën tonë të rinovohet. Të njohur për vetitë e tyre antiseptike dhe aromatike, përbërësit si livando, portokalli, limoni, etj janë një zgjedhje e shkëlqyeshme për një rutinë të kujdesit të lëkurës kundër stresit, pasi ato kanë aromë qetësuese dhe gjithashtu ndihmojnë në dhënien e lagështirës natyrale të lëkurës.

 

4. Redukton shenjat e plakjes

Lëkura jonë bëhet e shurdhër me kalimin e moshës. Linjat e imëta, rrudhat, etj bëhen një gjë e zakonshme. Vajrat esencialë që vijnë me mirësinë e vitaminës C janë të dobishëm në kontrollin e shenjave të hershme të plakjes. Vaji i limonit, vaji i portokallit etj janë një foto e shkëlqyer për t'u marrë me shenjat e plakjes. Ato përmirësojnë elasticitetin dhe ju japin një shkëlqim rinor, duke e bërë lëkurën tuaj të zhdërvjellët dhe të shëndoshë.

5. Përmirëson strukturën e lëkurës

Ndryshimi i motit shpesh çon në ndryshim në strukturën e lëkurës dhe çështje të tjera, gjë që e bën të vështirë për ne që të kemi një rutinë fikse të kujdesit të lëkurës. Vajrat si bergamoti dhe limoni ndihmojnë në zbardhjen e lëkurës dhe gjithashtu përmirësojnë strukturën. Ato kanë veti agrume dhe ndihmojnë për t'ju dhënë një shkëlqim rrezatues.

 

Udhëzimet për përdorim

  • Aplikoni një sasi të vogël me majat e gishtave me lëvizje të lehta rrethore në lëkurën e pastruar dhe të tonifikuar.
  • Shmangni kontaktin me sytë.
  • Për rezultate më të mira, lini dhjetë minuta për t'u thithur para aplikimit të kremit hidratues.

Shënim: Përdoreni vetëm sipas udhëzimeve. Shmangni kontaktin me sytë. Nëse acarimi vazhdon, ju lutemi ndërpriteni menjëherë dhe konsultohuni me një mjek.

 

 

Si të përdorni

Shënime

'' Duhet shumë për të shkëlqyer pa grim; duhet guxim, forcë, vetëvlerësim dhe një serum i mirë vaji për fytyrën.''